خانه / دسته‌بندی نشده / محب اهل بیت

محب اهل بیت

روایت شده که امام محمد باقر (ع) به جابر جعفی فرمود:

«ای جابر! آیا همین بس است کسی را که تشیّع را بر خود می بندد که دعوی محبت ما اهل بیت کند، والله که شیعه ما نیست مگر کسی که اطاعت خدا نماید و تقوا و پرهیزگاری داشته باشد.

ای جابر، پیشتر شیعیان را نمی شناختند، مگر به تواضع و شکستگی و بسیاریِ ذکر خدا و بسیاریِ نماز و روزه و تعهد همسایگان نمودن از فقرا و مساکین و قرض داران و یتیمان و راستی در سخن و تلاوت قرآن و زبان بستن از غیر نیکی مردم و در جمیع امور امینان خویشان بودن.»

جابر گفت: «یابن رسول الله! من کسی را در این زمان به این صفات نمی شناسم.»

حضرت فرمود: «ای جابر! به این خیال ها از راه مرو. مگر همین بس است آدمی را که گوید من علی ع را دوست دارم و ولایت او را دارم؟

اگر گوید که رسول خدا را دوست می دارم – و حال آن که آن حضرت بهتر از امیر المومنین ع است – و به اَعمال آن حضرت عمل ننماید و پیروی سنّت او نکند، آن محبت به هیچ کار او نیاید.

پس از خدا بترسید و عمل کنید تا ثواب های الهی را بیابید، به درستی که میان خدا و اَحَدی از خَلق خویشی نیست. و محبوب ترین بندگان نزد خدا کسی است که پرهیزگاری از محارم الهی زیادتر کندو عمل به طاعت الهی بیشتر نماید.

⭐️⭐️⭐️والله که تقرّب به خدا نمی توان جُست مگر به طاعت او و ما براتی از آتش جهنم برای شما نداریم و هیچ کس را بر خدا حجّتی نیست. هر که مطیع خداست، ولی و دوست ماست و هر که معصیت الهی می کند، او دشمن ماست و به ولایت ما نمی توان رسید، مگر به پرهیزگاری و عمل صالح.»

منتهی الآمال ص 902

 

همچنین ببینید

پادشاه2

تشیع جنازه

كرامت سيزدهم موسى بن سيار مى گويد: همراه حضرت رضا عليه السلام بودم ؛ همينكه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *