خانه / داستان های حضرت مهدی / عاقبت اولاد فاطمه علیها

عاقبت اولاد فاطمه علیها

امام زمان،حضرت مهدی

آقا میرزا هادی واعظ خراسانی از عالم بزرگوار جناب حاج آقا محسن سلطان آبادی نقل فرمودند که:

یک سال از طریق شام (سوریه فعلی) با شتر به حج بیت االله الحرام مشرف شدم. در یکی از منازل، قافله چند روزی معطل شد در این مدت دیگر سینه ام تنگ شد و حوصله ام سر رفت. از اهل آنجا سؤال کردم که در این آبادی عالمی هست که با او مأنوس شوم؟

گفتند: از علمای جعفریه(شیعه) کسی نیست، ولی عالمی از علمای اهل سنت هست و اسم او را ذکر کردند.

گفتم باکی نیست، با او مأنوس می شوم و مذاکره علمی می نمایم. لذا نزد او رفتم، وقتی وارد شدم دیدم مشغول تدریس است، او هم تا مرا دید نهایت اکرام و احترام را معمول داشت و در صدر مجلس جایم داد و به شاگردانش گفت: امروز به احترام این سید درس را ترک می کنیم.

وقتی شاگردان رفتند سؤال کردم: آیا این اکرام و تعظیم مخصوص من بود یا هر کس بر شما وارد شود اینگونه او را محترم می شمارید؟

گفت: نه مخصوص شما نیست، بلکه هر کس که مثل شما فاطمی(سید) باشد او را اینطور احترام می کنم.

از مذهبش سؤال کردم، گفت: من جعفری مذهب هستم. گفتم: پس چگونه برای اینها تدریس می نمایی؟

گفت: من از اهل این قریه هستم و تقیه می نمایم. از سبب تشیعش سؤال کردم. گفت: من همیشه در دو مطلب تفکر می کردم، یکی این که شیعه می گویند: علویین بر حق می میرند، در حالی که می دیدم، بسیاری از آنها از اشرارند و به آن حال می میرند؛ و مسئله دوم این که آنها قائل به امام غائبی هستند که کسی او را نمی بیند، پس فایده همچون امامی چیست؟

خلاصه در همین حالت بودم تا حج مشرف شدم. در آن زمان حاکم مکه – شریف حسین – مریض بود. به نزد او رفتم، اهل او تنهایش گذاشته بودند، چون مرضش مسری بود و همه از او اجتناب می کردند. اتفاقا وقتی رسیدم که در حال جان کندن بود، ناگاه سیدی نورانی وارد شد و به او شهادتین و نام های ائمه(ع) را تلقین کرد. شریف حسین همان وقت وفات کرد.

در این جا آن سید رو به من نمود و فرمود:
عاقبت اولاد فاطمه علیها سلام اینطور می شود و به این شکل امام غائب فایده دارد.

و از دیدگانم غائب گردید. بعد از مشاهده این جریان از آن محل بیرون آمدم ولی هیچ کسی را از وفات شریف آگاه نکردم که مبادا یک وقت مرا به قتل او متهم کنند، اما همین که به منزل رسیدم سرو صدا و شیون خانواده و بستگانش به عزا بلند شد.

اینجا بود که من صحت نسب شریف را فهمیدم و حال اولاد حضرت فاطمه زهرا(ع) در وقت مردن و فایده وجود امام غایب را دانستم.

? برکات حضرت ولی عصر، تالیف حاج شیخ علی اکبر نهاوندی، صفحه 81 – 82

#ImamMahdiHadith

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *