تخليه روح

پرواز روح
تخليه روح(برون فكني – سفر روح) در بیداری

يكي از كارهائي كه انسان ميتواند در اين عالم بخوبي انجام دهد و بوسيله آن روحش يعني خودش را بشناسد و از آن بهرهائي بردارد موضوع تخيله روح است. شما همانطوري كه
وقتي هوا بسيار گرم است و لباس ضخيم ناراحتتان كرده و نميتوانيد با وجود آن استراحت كنيد و يا فعاليتهاي سريعتان ادامه دهيد آنوقت لباسها را از تن مي كنيد و مشغول كارها و يا استراحت مي گرديد. همچنين اگر شما خودتان را شناخته باشيد و بدانيد كه شما همان روح هستيد و بدن براي شما بمنزله لباسي است كه در برداريد وقتي مي خواهيد كارهاي فوق العاده مهمي كه يا بايد سريع انجام شود و يا بنوعي بدن مزاحمت براي آن كارها دارد بايد بتوانيد خود را از بدنتان بيرون بياوريد و آن كار را انجام دهيد.
مثلا اگر عمل جراحي ميخواهيد بكنيد چرا قبل از آنكه شما را بيهوش كنند و بدنتان را مثل لباس اجبارا” از تنتان بكنند خودتان باختيار خودتان بدنتان را ترك نمي كنيد و از مظرات داروهاي بيهوش كننده خود را حفظ نمي نمائيد در برون فكنيي ميتوانيد به هر جايي كه مي خواهيد برويد و اتفاقات را همزمان ببينيد

« شرايط لازم براي سفر روح »


مكان :

مكان بايد ساكت و آرام باشد . تمام مزاحمت‌هاي صوتي را حذف كنيد . يك موزيك ملايم و بدون كلام پخش كنيد ، تا مزاحمت‌هاي صوتي جزيي در آن گم شود . اين موزيك به آرامش شما نيز كمك مي‌كند و زمان تمرين شما را تنظيم مي‌ نمايد . همچنين بعد از چند جلسه ، شما با صداي موزيك شرطي مي ‌شويد . اين باعث مي‌شود در تمرينات بعد راحت ‌تر و سريع ‌تر به نتيجه مطلوب برسيد و نتايج موفق ‌تري كسب نماييد . در و پنجره‌ها را ببنديد تا مزاحمت‌هاي صوتي از بيرون وارد نشود . خود را براي پذيرش مزاحمت‌هاي صوتي ناگهاني آماده كنيد . بدين ترتيب كه به خود بگوييد : مزاحمت‌هاي صوتي ناگهاني و احتمالي براي من به راحتي قابل تحمل است .

مكان بهتر است كه نيمه تاريك و يا تاريك باشد . وجود نور ، خود نوعي محرك و عامل مزاحم مي‌ باشد . تمام لامپ‌ها را خاموش كنيد . پرده‌ها را كامل بكشيد و اجازه دهيد مكان تمرين در تاريكي فرو رود . اگر تاريكي كامل را نمي‌پسنديد ، يك لامپ كم‌ نور روشن كنيد و طوري قرار بگيريد كه نور آن مستقيم به چشمان شما نتابد . اگر اين لامپ كم‌نور به رنگ سبز يا آبي باشد بهتر است .

دماي محيط بايد متعادل و مطلوب باشد . اگر دماي محيط گرم يا سرد باشد ، باعث اختلال در تمركز شما خواهد شد . هيچگونه بوي محرك ، مهيج يا مزاحمي در محيط نباشد . البته برخي از انواع عطرها مي‌تواند تأثير مفيد داشته باشد . براي مثال روشن كردن عود مفيد است . اين سنت در هندوستان بسيار رايج است . ممكن است شما به صورت ذاتي از يك عطر خوشتان بيايد و بوي آن به شما آرامش بدهد . مي‌توانيد از اين عطر در هنگام تمرين استفاده كنيد . وجود بوهاي نامطبوع و مشمئز كننده مي‌تواند مضر باشد .
زمان :

بهترين زمان براي تمرين سحرگاه و يا اول صبح مي‌باشد ، به شرط آنكه قبل از آن به اندازه كافي و لازم خوابيده و استراحت كرده باشيد . انجام تمرين‌ها ، شب قبل از خواب مشروط بر آنكه خستگي مفرط در وجود شما نباشد نيز امكان‌پذير است . البته در صورت فراهم بودن ساير شرايط شما مي‌توانيد در هر زمان كه تمايل داشته باشيد تمرين كنيد . مدت زمان تمرين براي مبتديان به طور متوسط نيم ساعت مي‌باشد . البته چند دقيقه كم يا زياد شدن آن اشكالي ندارد . ولي تمرين‌هاي طولاني براي اينگونه افراد به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود . نتيجه‌ تمرين هر چه كه باشد (موفق يا ناموفق ) نبايد زمان تمرين بيشتر از مقدار ذكر شده باشد .
وضعيت جسم :

جواهرات ، ساعت و امثال آن را كه در تماس با پوست بدن هستند ، از خود دور كنيد . وجود يا عدم وجود عينك روي چشمان شما بستگي به عادت و راحتي شما دارد ، هر طور كه راحت هستيد همان طور عمل كنيد . لباس‌هاي تنگ و ضمخت را از تن خارج نموده ، به جاي آن لباس راحت و گشاد بپوشيد ، تا هيچگونه فشاري توسط لباس به جسم شما وارد نشود . نيازي به برهنه بودن نيست و بهتر است كه لباس و پوشش به همان صورت مذكور داشته باشيد .

بهتر است قبل از تمرين دوش بگيريد يا حداقل دست و پا و صورت خود را بشوييد . حتماً قبل از تمرين روده و مثانه خود را تخليه نماييد .

براي تمرين مي‌توانيد روي صندلي نشسته و يا روي زمين دراز بكشيد . اگر از حالت اول استفاده مي‌كنيد ، يك مبل راحت و پشت بلند انتخاب كنيد . روي آن بنشينيد ، كف هر دو پا را به طور كامل روي زمين بگذاريد و سر و گردن را بر روي پشتي صندلي رها كنيد ؛ طوري كه سر معلق در هوا نباشد . در مجموع وضعيت بدن شما روي صندلي به گونه‌اي باشد كه در تمام بدن احساس راحتي كنيد و هيچ يك از عضلات تحت فشار و يا انقباض نباشد . در صورتي كه براي تمرين روي زمين دراز مي‌كشيد ، حتماً يك زيرانداز نرم و مناسب ( پتو يا تشك ) پهن نماييد . روي تخت و خوشخواب نيز مي‌توانيد تمرين كنيد . استفاده يا عدم استفاده از بالش به خود شما بستگي دارد . هرطور كه راحت هستيد همان طور عمل كنيد . براي تمرين به روش خوابيده بايد به پشت دراز بكشيد ، پاها را به اندازه عرض شانه‌ها باز نماييد ، دست‌ها را با كمي فاصله در كنار بدن قرار دهيد .
تنفس :

در شروع تمرينات انجام تنفس عميق و شكمي همراه با حضور آگاهي مي‌تواند بسيار مفيد باشد . اينگونه تنفس‌ها سريعاً انسان را به آرامش مي‌رساند . تنفس عميق شكمي طي چهار مرحله انجام مي‌شود . مرحله اول ، دم عميق است كه طي آن با يك دم عميق ، ريه را به‌طور كامل پر از هوا مي‌كنيد . مرحله دوم ، حبس و نگه‌داشتن هواي ورودي به منظور تبادل كامل اكسيژن و دي‌اكسيدكربن مي‌باشد . در صورتي كه هواي ورودي را چند لحظه در ريه حبس كنيد ، از اكسيژن آن به طور كامل و بهينه استفاده مي‌شود . مرحله سوم ، بازدم عميق است كه طي آن تمام هواي ريه تا آنجا كه مقدور باشد ، تخليه مي‌گردد . البته تخليه‌ كامل ريه از لحاظ فيزيولوژيك امكان‌پذير نمي‌باشد . در مرحله چهارم ، چند لحظه به ريه استراحت ‌دهيد و سپس تنفس بعدي آغاز شود . در حالت معمولي عموماً نفس كشيدنهاي انسان سطحي مي‌باشد ، در نتيجه هواي قابل توجهي وارد ريه نمي‌شود . از آنجا كه همان مقدار كم هواي ورودي نيز سريعاً تخليه مي‌گردد ، اكسيژن موجود در آن به طور كامل مورد استفاده قرار نمي‌گيرد .

تنفس‌هاي عميق شكمي به شرط همراه بودن با حضور آگاهي اثرات آرامش‌بخش خواهد داشت . بدين ترتيب كه در هنگام تنفس عميق بايد آگاهي ، توجه و حضور ذهن بر يكي از اين موارد باشد : عمل دم و بازدم ( هواي ورودي و خروجي ) ، داخل حفره‌هاي بيني ، نوك بيني ، پيشاني ( چشم سوم ) ، پشت حلق ( زير مغز ) ، پنج تا هشت سانتي‌متر زير ناف ( روي شكم ) و شمارش دم و بازدم .

حضور آگاهي بر عمل تنفس علاوه بر آرام كردن بدن باعث سكون بخشيدن به ذهن ، ايجاد حالت دروني مناسب و افزايش كارايي تمرين‌ها مي‌گردد . نفس‌هاي عميق باعث افـزايش انرژي بدن ، افـزايش سطح سلامت ، تمدد اعصاب ، تسلـط بر افكار و احساسات ، بالا رفتن قدرت تمركز و ايجاد نيروي روحي مي‌گردد . براي استفاده بهتر از نيروي تنفس و آرامش حاصل از آن مي‌توانيد همزمان با نفس‌هاي عميق يك توده‌ ابرمانند انرژي‌زا و نوراني را در چند سانتي‌متري صورت خود مجسم كنيد و با هر عمل دم بخشي از آن را وارد وجودتان كنيد . اين تجسم نيز بسيار آرام‌بخش خواهد بود و سبب رهايي شما خواهد شد .
رها‌سازي جسم :

رها سازي جسم به معناي ايجاد انبساط در عضله‌ها و رها شدن آنها از انقباض‌ها و تنش‌ها مي‌باشد . براي اين منظور مي‌توانيد به ترتيب با بخش‌هاي مختلف بدن خود و عضله‌هاي مربوطه به آن بخش صحبت نموده ، از آنها بخواهيد كه آرام شوند . شايد اين موضوع به نظر شما عجيب بيايد ، ولي مطمئن باشيد كه سيستم عصبي ، پيام شما را به آن بخش از بدن مي‌رساند و آن بخش آرام و رها مي‌شود . براي مثال مي‌توانيد بگوييد : كف پاي راست من ! لطفاً آرام و رها باش .

روش ديگر براي رهاسازي اين است كه اول توجه خود را به پاها معطوف مي‌كنيد . اگر در اين اندام احساس گرفتگي ، انقباض يا درد داريد ، آن را با استفاده از قدرت تجسم به سمت زمين هدايت كرده و از كف پا به زمين منتقل نماييد . و بدين ترتيب آن را از خود دور كنيد . سپس توجه خود را به روي تنه ( شكم، سينه، كمر و شانه‌ها ) برده ، در صورتي كه گرفتگي ، درد و انقباضي دارد ، با قدرت تجسم آن را به سمت پاها هدايت كنيد و سپس به زمين منتقل نماييد . در مرحله بعد همين كار را با دست‌ها و در مرحله‌ آخر با سر و گردن انجام دهيد . بدين ترتيب تمام گرفتگي‌ها ، انقباض‌ها ، دردها ، تنش‌ها و اضطراب‌ها از جسم شما به زمين منتقل مي‌گردد ؛ زمين ظرفيت بالايي براي دريافت و هضم اين موارد دارد.

روش ديگر براي رهاسازي جسم حضور و حركت آگاهي در بخش‌هاي مختلف جسم مي‌باشد . صرف اين عمل باعث رهاسازي بدن مي‌گردد . در اين روش ، وقتي آگاهي بر يك بخش از بدن متمركز مي‌شود به ساير بخش‌ها توجهي ندارد . براي مثال توجه خود را بر كف پاها متمركز كرده ، براي چند لحظه آگاهي خود را در اين بخش نگه‌ داريد . در اين حالت به ساير بخش‌هاي بدن توجهي نداشته باشيد . اين عمل باعث احساس آرامش در كف پا مي‌شود . سپس آگاهي و توجه را به روي پا ببريد و چند لحظه نگه ‌داريد . در اين حالت نيز از ساير بخش‌هاي بدن غافل ‌باشيد و بدين ترتيب در روي پا نيز احساس آرامش كنيد . همين كار را به ترتيب با تمام بدن تا فرق سر انجام دهيد تا تمام بدن ريلكس و رها گردد .

رهاسازي ذهن :

رهاسازي ذهن ، پس از رهاسازي جسم صورت مي‌گيرد . براي اين منظور ابتدا تمام ورودي‌هاي ذهن را باز گذاريد و اجازه دهيد تا تمام افكار وارد شوند . در اين حالت پس از چند لحظه اين افكار خودشان ذهن را ترك خواهند كرد و شما نيز آنها را بدرقه كنيد . اگر ورودي‌هاي ذهن را ببنديد و بخواهيد با تلاش جلوي ورود افكار را بگيريد ، نتيجه معكوس مي‌دهد . چون فشار زياد افكار پشت درهاي بسته‌ ذهن سبب ايجاد مزاحمت و اختلال در رهاسازي ذهن و تمركز فكر مي‌گردد . در طول تمرين‌هاي اوليه ، ذهن از مسير اصلي تمرين‌ها به كرّات منحرف مي‌شود ، ولي هر بار آن را با نرمي و لطافت بر موضوع تمرين باز گردانيد . هرگز براي اين كار از خشونت استفاده نكنيد .

شيوه‌ ديگر براي رهاسازي ذهن يادآوري و يا تجسم يك منظره زيبا مي‌باشد . بدين ترتيب كه يكي از مناظر زيبايي را كه قبلاً ديده‌ايد در ذهن يادآوري ‌كنيد و يا با استفاده از قدرت تجسم خلاق تصوير يك منظره‌ زيبا را در ذهن خود مجسم ‌كنيد . اين منظره مي‌تواند يك پارك ، يك باغ ، ساحل دريا ، كوه ، دشت ، جنگل و … باشد . در اين حالت تمام بخش هاي آن منظره را در ذهن خود ببينيد . رنگ‌هاي مختلف و اجزاي تصوير را به خوبي ببينيد . صداي آن محيط را بشنويد . بوي آن محيط را استشمام كنيد . با تمام وجود در آن محيط قرار ‌بگيريد و آن را احساس و ادراك كنيد . اجازه دهيد پرنده‌ ذهن شما در اين محيط زيبا به پرواز درآيد و آرامش و رهايي را تجربه كند .
تکنیک 1 اخراج روح قبلا ذکر شده کلیک کنید

 

تکنیک 2 :

در اين تكنيك قدرت تجسم بسيار مورد استفاده قرار خواهد گرفت و كمك فراواني خواهد نمود . تجسم عبارت است از خلق يك پديده در ذهن ، كه به اعتقاد برخي از متافيزيسين‌ها به‌صورت همزمان در عالم ذهن نيز اتفاق مي‌افتد . ذهن بُعدي از ابعاد ماورائي وجود انسان مي‌باشد كه جايگاه آن در حد واسط كالبد فيزيكي و روح قرار گرفته است . به‌ياد داشته باشيد كه ذهن و مغز يكي نمي‌باشد ، مغز بخش كوچك و مهمي از كالبد فيزيكي ما است كه درون جمجمه قرار گرفته است . به‌عبارت ديگر مي‌توان گفت ذهن از چند بخش تشكيل شده كه يك بخش آن مغز است . هرچند كه مغز و ذهن با يكديگر در ارتباط مي‌باشند ولي ماهيت آنها تفاوت دارد . مغز يك ارگان فيزيكي و ذهن يك بُعد متافيزيكي مي‌باشد . عالم ذهن يكي از عوالم هفت‌گانه جهان هستي است ، كه در ارتباط با ذهن تمام انسان‌ها مي‌باشد . همان طور كه كالبد فيزيكي انسان در عالم فيزيكي زندگي مي‌كند و در انطباق با آن مي‌باشد ، بُعد ذهن نيز در عالم ذهن سير مي‌كند و در انطباق با آن است .

تجسم داراي يك نيرو و قدرت فوق‌العاده‌اي است كه مي‌تواند اثرات بسيار زيادي داشته باشد . بايد تجسم را شناخت و در جهات مثبت و براي تكامل و تعالي علمي و روحي از آن بهره گرفت . برخي از روانشناسان و متافيزيسين‌ها اعتقاد دارند كه وقتي انسان چيزي را در ذهن تجسم كند و بر آن تمركز بگيرد و آن تصوير ذهني را حفظ كند ، آن چيز در عالم فيزيك نيز به‌وقوع خواهد پيوست . البته براي اين منظور حفظ مدت طولاني تصوير ذهني و يا تكرار آن به دفعات متعدد لازم است .

براي مثال هر آنچه را كه ما درباره‌ خودمان تفكر و تجسم نماييم و بر آن اصرار داشته باشيم در عالم فيزيكي به وقوع مي‌پيوندد . اين حالت در مورد ديگران نيز مصداق دارد . بدين معني كه هر آنچه كه براي ديگران تجسم كنيم همان خواهد شد . به همين دليل بزرگان گفته‌اند شما همان هستيد كه فكر مي‌كنيد . نبايد فراموش كرد كه تجسم با توهم متفاوت است . توهم يك وادي منفي است كه نه تنها مفيد نمي‌باشد ، بلكه ممكن است تأثيرات سوء و منفي نيز داشته باشد .

براي انجام اين تكنيك ، مكان و زمان مناسب را انتخاب كنيد . به صورت مطلوب روي زمين يا تخت‌خواب دراز بكشيد . نفس عميق بكشيد . آگاهي خود را بر چشم سوم ( مركز پيشاني‌ ) متمركز كنيد ، جسم و ذهن خود را با شيوه‌ مناسب رها كنيد . ( اين مراحل در مباحث قبل به‌صورت كامل شرح داده شده است .)

پس از طي مراحل فوق به حالت خلسه فرو رويد . كالبد فيزيكي و حواس پنج‌گانه را به‌دست فراموشي بسپاريد . در وجود خود حالت ارتعاش و لرزش ايجاد كرده ، آن را كنترل و هدايت كنيد . ( اين مراحل به‌صورت كامل در تكنيك اول ، مرحله‌ي اول تا پنجم به‌صورت مبسوط شرح داده شده است .)

حال مراحل مقدماتي را با موفقيت پشت سر گذاشته ، آماده‌ي فرافكني مي‌باشيد . در اين مرحله درحالي ‌كه جسم شما روي تخت يا زمين دراز كشيده ، با سقف اتاق فاصله‌ي زيادي دارد ، مجسم كنيد كه فاصله‌ مابين « نوك بيني » شما و « سقف اتاق » كم مي‌شود … اين تجسم را در ذهن تقويت كنيد … فاصله باز هم كم مي‌شود… همچنان با تمام احساس در اين تجسم بمانيد …فاصله كمتر مي‌شود … تمركز خود را بر اين موضوع حفظ كنيد … فاصله بسيار كمتر مي‌شود … احساس مي‌كنيد به سقف نزديك مي‌شويد … به زودي اين فاصله از بين خواهد رفت … به زودي با نوك بيني سقف را احساس خواهيد كرد … شادي و هيجان تمام وجود شما را خواهد گرفت … شجاع باشيد و احساسات خود را كنترل كنيد … به‌ياد داشته باشيد كه اين كالبد اثيري شماست كه از كالبد فيزيكي خارج شده ، به سقف اتاق نزديك شده است .

در ابتدا ، اين كار در ذهن شما و با تجسم صورت مي‌گيرد ؛ يعني همه چيز درون شما و با يك تصوير ذهني اتفاق مي‌افتد . با تمرين و تكرار ، اين ذهنيت به عينيت تبديل مي‌گردد . به‌زودي شما آن را عملاً احساس و تجربه خواهيد كرد . اين پديده وجود خارجي دارد و شما آن را لمس خواهيد كرد . هنگام وقوع آن بر خود مسلط باشيد . وقايع جالب و شگفت‌انگيزي در انتظار شماست . از اين وقايع لذت ببريد و آزادي پرنده‌ي روح را از قفس تن ، جشن بگيريد . اين يك نقطه‌ عطف در زندگي شما مي‌باشد . خداوند را براي اين نعمت شكر نماييد .

پس از اينكه با نوك بيني سقف اتاق را احساس كرديد ، خوشحال و شادمان به كالبد فيزيكي خود باز گرديد . براي بازگشت كافي است كه اراده كنيد و بخواهيد اين اتفاق بيفتد . بلافاصله ليز خورده ، وارد كالبد فيزيكي مي‌گرديد . شما در كالبد فيزيكي هستيد . براي اينكه پايان و فرود خوبي داشته باشيد قبل از بازگشت به خود بگوييد : « مي‌خواهم به اين تمرين پايان دهم و از اين حالت خارج شوم … تا لحظاتي ديگر با سه نفس عميق چشمانم را باز مي‌كنم و به‌حالت عادي و طبيعي برمي‌گردم … امروز من يك تمرين خوب و زيبا را تجربه كردم … ياد و خاطره‌ اين تجربه‌ي رؤيايي براي هميشه با من خواهد ماند … در تمرين‌هاي آتي سريع‌تر و آسان‌تر به نتيجه مي‌رسم … نتايج تمرين‌هاي بعدي جالب‌تر و دل‌انگيزتر خواهد بود … تجربه‌ بسيار موفقي در انتظار من است … درحاليكه خوشحال ، شاداب ، سلامت و پر‌انرژي هستم با سه نفس عميق چشمانم را باز مي‌كنم … ». حال با سه نفس عميق چشمان خود را باز كنيد و به ‌حالت طبيعي برگرديد .

چند دقيقه طول مي‌كشد تا جسم شما كاملاً به‌حالت عادي باز گردد . لذا بلافاصله بلند نشويد و كمي تأمل نماييد . آرام آرام جسم خود را حركت دهيد تا كاملاً بيدار شويد .

با تكرار تمرين‌ها به‌طور قطع اين پديده را به‌طور كاملاً محسوس و ملموس تجربه خواهيد كرد . در تمرين‌هاي بعدي پس از جدا شدن از كالبد فيزيكي و رسيدن به سقف مي‌توانيد به سمت پايين نگاه كنيد و كالبد فيزيكي خود را بر روي تخت يا زمين ببينيد . با ديدن كالبد فيزيكي خودتان حيرت زده خواهيد شد . شايد هم دچار دوگانگي شويد . شجاع باشيد و هيجانهاي خود را كنترل كنيد . در تمرين‌هاي ديگر مي‌توانيد پس از طي مراحل فوق و جدا شدن از بدن ، در فضاي اتاق چرخي بزنيد و به هر كجاي آن كه مي‌خواهيد برويد . به‌ياد داشته باشيد كه براي رفتن به مرحله‌ بعدي بايد مرحله‌‌ قبل را با موفقيت طي كنيد ، اگر هنوز در يك مرحله موفق نشده‌ايد هرگز به سراغ مرحله‌ بعد نرويد .
تكنيك 3 :
در اين تكنيك از آگاهي به‌عنوان محور اصلي تمرين استفاده مي‌شود . منظور از آگاهي در اينجا جمع نمودن تمام حواس بر يك سوژه‌ي خاص و داشتن حضور ذهن بر آن مي‌باشد . اين كار شبيه رهاسازي جسم با حركت آگاهي در بخش‌هاي مختلف بدن مي‌باشد كه در « بند پنجم شرايط لازم براي سفر روح » به آن اشاره شده است. قابل ذكر است ، همان طور كه آگاهي‌مان را در جسم خودمان به حركت درمي‌آوريم ، مي‌توانيم آن را بر سوژه‌هاي بيرون از جسم خودمان نيز متمركز كرده ، يا در محيط بيروني به حركت درآوريم .

فرافكني و سفر به بيرون از جسم ، هم به‌صورت فردي و هم به‌صورت جمعي قابل انجام است . در مباحث قبل نمونه‌هايي از تكنيك‌هاي بسيار مؤثر فردي ارائه گرديد . در اين بحث قصد ارائه يك تكنيك جمعي و گروهي داريم . براي اين منظور لازم است يك گروه هفت نفره تشكيل دهيد ، البته تعداد افراد مي‌تواند بيشتر و يا كمتر از اين مقدار نيز باشد . افراد گروه بايد همگون و از جنبه‌هاي مختلف احساسي و عاطفي به يكديگر شبيه و نزديك باشند . همه‌ي افراد بايد علاقمند و مشتاق براي فرافكني باشند و افراد مخالف با اين پديده نبايد در اين گروه قرار بگيرند . اينگونه افراد با انرژي‌هاي منفي خود كه حاصل مخالفت‌ها و ناباوري‌هاي فكري‌شان مي‌باشد ، ايجاد اختلال در تمرين مي‌كنند . همچنين باعث كاهش ميزان موفقيت ساير افراد نيز مي‌گردند .

براي انجام اين تمرين ، به تعداد افراد گروه مبل راحتي فراهم نماييد . وضعيت مبل‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه به‌راحتي سر ، گردن و پشت خود را بر پشتي آن رها كنيد و بدون هيچ‌گونه انقباض و فشاري بتوانيد براي مدت طولاني به‌راحتي روي آن بنشينيد و خود را رها كنيد . مبل‌ها را به‌صورت يك دايره منظم كنار هم قرار دهيد ، مبل‌ها بايد در تماس با يكديگر باشند ، به‌گونه‌اي كه بين هر مبل و مبل‌هاي دو طرف آن تماس فيزيكي برقرار باشد . پس از آرايش مبل‌ها به‌صورت دايره‌اي ، بر روي آنها بنشينيد ، به‌گونه‌اي كه كف هر دو پا كاملاً روي زمين قرار گيرد . لبه‌ي پاي راست بايد با لبه‌ي پاي فردي كه در سمت راست شما قرار گرفته در تماس باشد ، همچنين لبه‌ي پاي چپ بايد با لبه‌ي پاي فردي كه در سمت چپ شما قرار گرفته در تماس باشد . بدين صورت در اين دايره پاي تمام افراد با همديگر در تماس فيزيكي قرار مي‌گيرد . دستان خود را نيز به همديگر وصل كنيد ، به‌طوري كه تمام افراد حاضر در دايره با دست‌هايشان در تماس با هم باشند . بدين ترتيب يك تماس فيزيكي كامل از طريق دست‌ها و پاها بين تمام افراد برقرار مي‌شود .

تشكيل اين حلقه يك امتياز بزرگ از ديدگاه متافيزيك به دنبال خواهد داشت . چون هاله‌هاي افراد در هم فرو رفته ، در تماس با هم قرار مي‌گيرد، يك هاله‌ي حلقه‌اي واحد تشكيل مي‌شود . در نتيجه سطوح انرژي همه‌ي افراد حاضر در گروه يكسان مي‌شود . به‌عبارت ديگر تمام اين برنامه‌ها ( تشكيل حلقه ، تماس فيزيكي افراد و … ) براي همسان و همتراز نمودن سطح انرژي افراد گروه مي‌باشد . اين پديده يك موضوع علمي با توجيهات قوي ماورائي مي‌باشد . با هم‌سطح شدن انرژي‌ها ، امكان موفقيت افزايش پيدا مي‌كند . همچنين نتايج حاصل براي همه‌ي افراد تقريباً يكسان خواهد بو د. به‌عبارت بهتر همه افراد به درجات بالايي از موفقيت به طور يكسان مي‌رسند . در صورت عدم انجام اين كار ، به دليل اختلاف در سطوح انرژي افراد ، ميزان موفقيت جمع كاهش پيدا مي‌كند ، همچنين بازده‌ موفقيت بين افراد اختلاف زيادي خواهد داشت . تشكيل اين حلقه براساس همان توجيهات علمي و متافيزيك مذكور مي‌باشد و هيچ‌گونه ارتباطي با حلقه‌هاي تصوف ندارد .

پس از قرار گرفتن روي صندلي‌ها براساس همان اصول شش‌گانه ( با در نظر گرفتن شرايط مكاني، زماني و وضعيت جسمي ) تمرين‌هاي تنفسي ، رهاسازي جسم و ذهن را به‌صورت گروهي انجام دهيد . در اين حالت بهتر است يك نفر در جمع به‌عنوان مسؤول ، مراحل كار را با صداي بلند بيان كند تا همه همزمان با هم انجام دهند و پيش بروند . پس از طي نكات اصولي شش‌گانه و رها شدن جسم و ذهن به‌صورت زير عمل كنيد :

آگاهي خود را در ناحيه سر جمع كنيد … توجه خود را در چشم سوم متمركز كنيد … براي لحظاتي خود را درون چشم سوم احساس كنيد … آگاهي شما همچنان در ناحيه سر متمركز است … توجه شما همچنان بر چشم سوم است … آگاهي خود را به سمت فرق سر حركت دهيد … آگاهي را از طريق چاكراي شماره‌ي هفت خارج كنيد… اين كار به‌راحتي قابل انجام است… آگاهي خود را در فضاي بالاي سر معلق نگه داريد … به فضاي بالاي سر خود اشراف و آگاهي كامل داشته باشيد … آگاهي را در راستاي محور سر تا سقف اتاق حركت دهيد … آگاهي را در اين فضا به سمت بالا و پايين حركت دهيد … آن را به گوشه‌ي مشخصي از اتاق ببريد … آن را نزديك يك شيء خاص در اتاق ببريد … .

آگاهي شما به‌راحتي مي‌تواند در تمام فضاي اتاق حركت كند ، حتي مي‌تواند فضاي اتاق را ترك كرده ، در اتاق‌هاي مجاور به حركت درآيد . آگاهي شما مي‌تواند در فضاي بيرون ساختمان ، در كوچه و خيابان نيز حركت نمايد . آگاهي را ابتدا در مكان‌هاي آشنا حركت دهيد ؛ مكان‌هايي كه بارها ديده‌ايد و تداعي و تجسم آن براي شما آسان است . مي‌توانيد آگاهي خود را به سمت شهرهاي ديگر و يا حتي كشورهاي ديگر به پرواز درآوريد .

پس از موفقيت در مراحل فوق ، آگاهي خود را به سمت آسمان ببريد و به ستارگان مختلف و سيارات متفاوت سر بزنيد . به‌ياد داشته باشيد جايگاه آگاهي شما در وراي ابعاد مكان و زمان است . پس براي انتقال از يك مكان به مكان ديگر ( نزديك يا دور ) به زمان با مفهوم فيزيكي نياز نداريد . با آگاهي خود در آسمان زيبا به سير آفاق مشغول هستيد و عظمت خالق يگانه را تحسين مي‌كنيد . يك احساس بسيار خوب ، لذت‌بخش و شيرين در وجود شما جاري مي‌شود . احساس سبكي ، رهايي و آزادي مي‌كنيد .

هر وقت كه بخواهيد مي‌توانيد اراده كنيد و به كالبد فيزيكي خود كه بر روي مبل در اتاق قرار دارد برگرديد . اين كار به آساني و با خواست شما در يك لحظه انجام مي‌شود . تلقينات مثبتي پيرامون نتايج موفق اين تمرين و موفقيت در تمرين‌هاي بعدي به خود بدهيد . از شماره يك تا پنج شمرده ، با يك احساس خوب و مثبت چشمانتان را باز كنيد . به زندگي لبخند بزنيد ، خداوند را شكر نماييد .
بگزاريد كمي در مورد نوع ديدن و بينايي در كالبد اثيري هم توضيح بدم
<—— ديد ۳۶۰ درجه اي
در بدن فيزيكي داراي ميدان ديد 220 درجه اي هستيم. به اين معني كه فقط مي توانيم مقابل خود را ببينيم ، نه اينكه بتوانيم جلو، پشت، بالا و پايين را همزمان با هـم ببينـيم . در بدن اثيري داراي ديدي بيش از 360 درجـه هستيم كــه ميتوانيم همه جهات را در آن واحد ببينيم. در ضمن خروج از جسم بر حسب عادت مجبور مي شويم توجه خود را فقط به يك جهت معطوف داريم ، جهتي كه فكر مي كنيم در قسمت جلوي ديد ما مي باشد. به هر حال، قدرت ديدِ پشت، بالا، پايين، چپ و راست هم وجود دارد كه مي تواند همزمان با هم مورد استفاده قرار گيرد ، ولي مغز ما نمي تواند آنها را فوراً شبيه سازي كند. اين موضوع بر خلاف عادت مادام العمر مغز مي باشد كه فقط مي تواند قسمت جلو را ببيند. ديد كروي، شبيه قرار گرفتن در يك چشمِ چند وجهي مي باشد كه مي توانـد از هـمه جهـات ببيـند: بالا، پايين، چپ، راست، جلو و عقب، همه را همزمان با هم .

در بدن اثيري، شما هيچ ارگان فيزيكي مانند چشم، نداريد. شما يك نقطه غير فيزيكي هستيد كه آگاهانه در فضا شناور است و تحت تأثير نيروي جاذبه يا ساير قوانين فيزيك نيز نيست. در چنين وضعيتي، بالا و پائين، عقب و جلو و يا چپ و راست وجود ندارد. اين فقط عادت مادام العمر شما است كه آن منظره ديد را در موقع پرواز روح بر شما تحميل مي كند.

درك ديد كروي از آنجا مهم است كه قصد داشته باشيد در دنياي اثيري دست به عمل بزنيد. اين موضوع بويژه موقعي حائز اهميت است كه در زمان واقعي، نزديك به بُعد فيزيكي از جسم خود خارج شويد. ديد كروي بيشتر اوقات سبب ميشود كه فكر كنيد در يك بُعد آئينه مانند هستيد يا در دنيائي كه واژگون شده باشد. معنايش اين است كه مثلاً به نظر مي رسد خانه شما وارونه شده باشد و علتش اين است كه نحوه ديد اصيل و طبيعي خود را ضمن خروج از جسم از دست مي دهيد.

موقعي مي رسد كه ضمن پرواز روح، جهت يابي خود را از دست مي دهيد و ديدي متفاوت با ديد طبيعي پيدا ميكنيد، يعني حركت دوراني پيدا مي كنيد يا بدون اينكه بخواهيد واژگون مي شويد. اين وضعيت ، ديد چپ و راست يا بالا و پائين شما را معكوس مي كند. اين وضعيت ذهن نيمه هوشيار شما را با معكوس كردن مكاني كه در آن هستيد فريب مي دهد، بنابراين ذهن هوشيار شما بگونه اي مناسب عكس العمل نشان مي دهد.

شما در دنياي اثيري، بدن كروي شكل نداريد ولي اگر بخواهيد به پشت سر نگاه كنيد مجبور نيستيد بگرديد يا اصلاً حركت كنيد ، بلكه فقط جهت ديد خود را به سمت عقب تغيير مي دهيد. اين كار هر گاه بدون حركت كردن انجام گيرد تصويري آئينه اي ايجاد مي كند كه به يك تعبير مانند ديدن پشت سر از درون آئينه مي باشد.

نمودار ذيل نشانگر ديد منظر معكوس بدون گشتن مي باشد؛ توجه داشته باشيد كه راست و چپ تغيير نمي كند.

مثلاً اگر ديد منظر (A) بدون چرخش به ديد منظر (B) تبديل شود ، در اين صورت راست و چپ معكوس نمي شوند. اين حالت سبب مي شود كه ذهن نيمه آگاه با استفاده از قدرت خلاقيت خود و بوسيله معكوس كردنِ ديدِ منظر يا قسمتي از آن، آن را تصحيح نمايد. اين كار برايش آسان تر است و اشكال كمتري براي ذهن هوشيار ايجاد مي كند تا اينكه بخواهد راست و چپ را معكوس كند.

با دراز كشيدن و نگاه كردن به بالاي سرتان، با ايستادن روي سر و چپ و راست اشياء را تشخيـص دادن مي توانيد به نتيجه مشابهي برسيد.اين حالت كمي موجب گيجي در تشخيص چپ يا راسـت ميگردد. بدين معني كه ناچار مي شويد كه در موقعيت معكوس آگاهانه راست يا چپ خود را تشخيص دهيد. اين گيجي اندك كل آن چيزي است كه جهت فريب دادن ذهن نيمه هوشيار لازم است تا چيزي آسان تر را جهت پذيرش خلق كند.

مغز شما قادر نيست اين وضعيت معكوس را شبيه سازي كند و در اينصورت ديدِ جديد بر طبق آنچه كه تشخيص ميدهد – راست يا چپ -را در آن لحظه به شما ارائه مي دهد. هنگاميكه آگاهانه متوجه اين وضعيت غير عادي شديد ديگر نمي توانيد آن را معكوس كنيد. مغز نمي تواند بطور آگاهانه تبديل راست را به چپ بپذيرد.

با اينحال هرگاه ديد كروي شكل را درك كرديد و اتفاق افتاد كه گاهي ضمن پرواز روح احساس واژگونگي كنيد اشكالي ندارد. اگر اين موضوع را در نظر داشته باشيد مي توانيد بطور طبيعي با آن وضعيت مواجه شويد، بدون اينكه فكر كنيد وقت خود را درون يك بُعد آئينه گون و عجيب تلف مي كنيد. يعني اگر با تمام اين اوصاف تصميم داشته باشيد در بُعد اثيري كاري انجام دهيد موفق خواهيد شد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه مختصات راست و چپ خود را از عمارت يا ساختمانهاي اطراف بفهميد و حس خود را از چپ و راست بكلي ناديده انگاريد.

موقعي كه در بُعد اثيري هستيد هر آنچه را كه مي بينيد ذهن شما مستقيماً ادراك مي كند. پيچاندن يا معكوس كردن تمام يا قسمتي از ادراك آگاهانه واقعيت- وقتي كه شما در حال پرواز روح باشيد – براي ذهن نيمه هوشيار كار ساده اي است.

توجه: واژگون شدن ديد منظر ممكن است بارها در زمان واقعي پرواز روح اتفاق بيفتد


منبع : http://neshanehayquran.rozblog.com/post/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *