خانه / اخبار / اجتماعی / خانوارهایی که یارانه هایشان قطع می شود

خانوارهایی که یارانه هایشان قطع می شود

 معرفی خانوارهایی که یارانه هایشان قطع می شود

حذف یارانه های پر درآمد , یارانه های چه کسانی قطع می شود , مبلغ یارانه سال 94 , چه کسانی یارنه میگیرند , افزایش یا کاهش یارنه های در سال جدید  Read more: http://www.sefidak.com/news-day/%D8%AD%D8%B0%D9%81-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7#ixzz3Rv4E8Pz9

 این روزها زمزمه ی حذف یارانه به گوش می رسد . به گفته ی یکی از اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه ای که در کمیسیون تلفیق گذاشته شد یکی از اعضا پیشنهاد داد که یارانه را حذف کنند البته از خانوار هایی که میزان درآمد آنها

سالانه 30 میلیون باشد یعنی چیزی حدود ماهانه دو و نیم میلیون تومان . با این پیشنهاد اتفاقا رئیس سازمان مدیریت هم موافقت کرد.

شاید چیزی که ممکن است مردم را بترساند ، شیوه ی محاسبه ی درآمد خانوارها برای حذف یارانه است . به همین خاطر جناب آقای رحمانی ، عضو کمیسیون تلفیق خاطر نشان کرد : که شیوه ی محاسبه ی میزان درآمد افراد کار ساده ای است زیرا ما می توانیم از روش های زیادی میزان درآمد خانوار ها را تشخیص بدهیم . ما 36 روش برای شناسایی میزان درآمد دهک ها طراحی کرده ایم که یکی از این روش ها ، فیش حقوقی و میزان مالیاتی که از سمت چنین افرادی با میزان درآمد ماهانه بیش از دو و نیم میلیون تومان به دولت پرداخت می کنند ، می باشد .

آقای رحمانی از مصرف یارانه ای که قرار است از چنین افرادی حذف شود چنین گفت که : یارانه ای که از حذف چنین اقشاری حذف می شود را در زمینه ی اشتغال زایی و تولید در هر استان صرف خواهد شد. که برای تولید نیز مبلغ 5 هزار میلیارد به تصویب رسیده .

او همچنین افزود که مبلغی بالغ بر 1200 میلیارد تومان یارانه ی تسهیلات مسکن برای برای قشر های آسیب پذیر تر و بافت های فرسوده تر در نظر گرفته شده تا اینگونه به افرادی که یارانه ی آنها قرار است حذف شود ، کمکی کرده باشیم .

همچنین در این جلسه ی کمیسیون تلفیق از افرادی سخن گفته شد که یارانه ی 45 هزار و 500 تومانی به آنها تعلق می گیرد:

1. همه ی افرادی که تحت حمایت کمیته ی امداد و بهزیستی هستند .

2. روستاییان و عشایر

3. همه ی بازنشسته گان و تامین اجتماعی ها به شرطی که مستمریشان کمتر از دو و نیم میلیون تومان در ماه باشد.

4. همه ی خانواده هایی که برای سازمان هدفمندی احراز می شوند ، به شرط آن که درآمدشان کمتر از دو و نیم میلیون تومان باشد


منبع :sefidak.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *