خانه / اخبار / اجتماعی / سبد کالای بهمن و اسفند 93

سبد کالای بهمن و اسفند 93

سبد کالای بهمن ماه در حال توزیع می باشد

منتظر سبد کالای اسفند نیز باشید

http://show1.ir/wp-content/uploads/2015/02/635229676516311786.jpg

علی ربیعی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: داشتن سیاست رفاهی منسجم و هدفدار و نه سیاست جبرانی و صدقه‌ای مورد توجه ماست و رفاه را به عنوان منزلت انسانی می‌دانیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در جهت مبارزه با فقر غذایی و بیمه، گفت: خوشبختانه هشت میلیون نفر را از بیمه‌ گذرانده‌ایم و 100 هزار نفر دیگر در حال بررسی هستند.

وی با بیان اینکه هر ایرانی که در بیمارستان به دنیا آمد باید صاحب دفترچه باشد، گفت: شرط لازم را برای موفقیت هماهنگی درون سیستمی دانسته‌ایم که در حال حاضر این هماهنگی روز به روز بیشتر می‌شود.

ربیعی با مورد توجه قرار دادن موضوع حمایت غذایی، گفت: دو مرحله از این بسته حمایتی را ارائه کرده‌ایم و دو مرحله پیش رو داریم. اگرچه برخی نمایندگان و رسانه‌ها از من این پرسش را داشتند که چرا این توزیع انجام نشده است و من باید بگویم این موضوع بی‌سر و صدا و کم‌تنش و بی‌تنش انجام شد و ما حتی در راستای حفظ منزلت و کرامت انسانی برنامه‌ای داریم که طی آن این توزیع سبد کالا در منازل انجام شود ولی به هر حال امروز شرایطش فراهم نیست و افراد می‌توانند در طول مدت زمانی چهار ماه به فروشگاه‌ها مراجعه کنند و به دفعات خرید داشته باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه فقط آنها که تحت پوشش کمیته امداد هستند، نظام شناسایی ما نیستند بلکه مادران دچار سوء تغذیه و یا افراد دیگر در این راستا را مورد شناسایی قرار دادیم، گفت: طبق مطالعاتی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که باید پروتئین به این سبد اضافه شود. مرغ را به این سبد اضافه کردیم ضمن اینکه با این وجود از تولید داخلی نیز حمایت خواهد شد.

وی گفت: سقف کمک را به بیش از 200 هزار نفر افزایش می‌دهیم. برای خانواده‌های دو نفره 60 تومان و هر کودک 10 هزار تومان در نظر گرفته شده که البته این رقم در حال افزایش پیدا کردن است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این سبد حمایتی غذایی در هفته جاری و همچنین در پایان اسفند توزیع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.